25/08/2020

Yazın gezilecek yerler

ile admin

Datça

Datça Ege bölgesinde Muğla iline bağlı gezilecek harika yerlerden birisidir. Adından da belli olacağı üzere yeri Datça yarım adasının üzerindedir. Bir yerleri gezmek isteyen ama sakin yerleri daha çok seven insanlar için Datça oldukça tercih edilesi bir yerdir. MÖ 2000 yılına kadar buluntuların geçmişine sahip olan Datça, dağlı ve engebeli bir arazi yapısına sahiptir. Datça yarımadasının en yüksek noktası Bozdağ’dır. Datça’da Hızırşah mahallesinde Selçuklulardan kalma bir cami kalıntıları vardır.  Daha tarihi eseleri olan Datça oldukça gezilesi sakin ve huzurlu bir yerdir.

Akyaka

Akyaka tpkı Datça gibi Muğla’ya bağlıdır. Kitesurf yapanların oldukça tercih ettiği bu bölge yazın gezmek – ziyaret etmek için tercih edebileceğiniz harika bir bölgedir. Eğlencenin bol olduğu bu bölgede, bisiklet kiralayarak koyları gezme şansına sahipsiniz.

Antalya

Yaz denince hemen hemen bir çok insanın aklına gelen yerlerden birisi de Antalya’dır. Türkiye’nin en kalabalık 5. Şehri olan Antalya, Akdeniz bölgesinde yer almaktadır. Kamp yapabilir veya otellerde takılabilirsiniz. Tekne turu yapabilir veya denizde yüzebilirsiniz.

Fethiye

Fethiye’ye Muğla ilinin doğu kıyılarında yer almaktadır. Oldukça doğa harikası olan Fethiye doğaseverlerin tercih edebileceği yerlerin başlarında gelebilmektedir. Heyecan yaşamak mı istiyorsunuz? Fethiye’de uzman kişilerden yardım alarak paraşütle atlama yapmaya ne dersiniz! Fethiye denince akla gelen yerlerden üçü; Ölüdeniz, Kelebekler vadisi ve Kabak Koyudur. Pansiyonlarda kalabilir veya kamplarda yapabilirsiniz.

Bozcaada

Bozcaada Çanakkale’ye bağlı bir yerdir. Bozcaada’ya özgü lezzetleri tatmanızı mutlaka tavsiye ederiz. Mutlaka Ayazma Plajına uğramanızı ve kamp yapmanız da güzel tavsiyelerimizden sadece bir kaçıdır. Kamp yapabilir veya yine pansiyonlarda kalabilirsiniz. Üstelik Bağ bozumu festivaline de gidebilirsiniz.

Selimiye

Selimiye Marmaris’e bağlı bir yerdir. Selimiye oldukça sakine huzurlu bir yer olmasından dolayı çok kafa dinlendirici, insan rahatlatıcı bir yerdir. Selimiye’de muhteşem lezzetler tadabilir ve tekne turları yapabilirsiniz.

Uçansu Şelaleri

Uçansu Şelaleleri, Akçapınar köyünde bulunmaktadır. Adeta gizli cennet sayılan bu yer ziyaret edilecek harika yerlerden birisidir.

Kızlar Sivrisi

Kızlar sivrisi Antalya’da bulunmaktadır. Bey dağlarının en yüksek doruğudur. Bu dağ sedir ormanlarıyla kaplıdır ve tırmanışcıların oldukça sevdiği bir dağdır. Fakat dağa tırmanmak kolay değildir bu yüzden destek almanız ve özel araçlar kullanmanız uzman kişilerden onay ve yardım almanız gerekebilmektedir.

Kapadokya

Doğa ve tarihin harmanlandığı Kapadokya’da peri bacaları bulunmaktadır. Bu bölgede insanların yaşam izleri Paleolitik döneme kadar uzanıyor. Eğer tarihi yerlere hayranlık duyuyorsanız mutlaka Kapadokya’yı ziyaret etmeniz gerekmektedir.