12/08/2020

Rick Steves, Avrupa seyahatlerinden anıları bir kitapta topladı

ile admin

Son yıllarda seyahat rehberleri, gazete makaleleri ve TV şovları yazdıktan sonra, Avrupa’da gezinen bir seyahat yazarı olan Rick Steves, 100 öyküden oluşan bir koleksiyon olan “Avrupa Sevgisi İçin: En Sevdiğim Yerler, İnsanlar ve Hikayeler”i kitabını çıkardı. Avrupa’da dolaşmaktan gelen değerli deneyimlerini kaleme aldı.

Amerikalı yazar, lirik tasvirler, komik fotoğraflar ve etkileyici dizelerle İngiltere, Almanya, Fransa, İspanya, Hollanda ve diğer birçok Avrupa ülkesine 50 yıllık seyahatin hikayelerini paylaşıyor.

Rick Steves, 1973’ten beri Avrupa’yı keşfetmek için yılda yaklaşık dört ay geçiriyor. Misyonu, Amerikalıları, Avrupa’ya eğlenceli ve uygun fiyatlı bir şekilde seyahat etmeye teşvik ederek kültürel ufuklarını genişletmektir.

Diğer etmenlerin yanı sıra etkileyici fotoğrafların eşlik ettiği metinlerde Alp köylerinde terk edilmiş kalelerdeki Mora, Lizbon, Helsinki, Bruges, Dubrovnik maceralarını anlatıyor.

Rick Steves, Seattle, ABD yakınlarındaki Edmonts merkezli bir seyahat rehberi ve TV dizisi ve radyo programlarının yapımcısıdır ve her yıl 30.000’den fazla yolcuyu Avrupa’ya götüren küçük grup turları düzenlemektedir.

Kitabın özeti, “Yeni koronavirüs salgını nedeniyle, Amerika Birleşik Devletleri ve Amerikalılar hala Avrupa’ya seyahat edemiyorlar, ‘Avrupa Sevgisi Evsizlere kaçma hayalleri kurmanın bir yolunu sunuyor'” deniyor.

“Evde, çeşitli nedenlerle seyahat edemeyenlerin, buraları ziyaret etmiş ve çok güzel anıları olanların okuyacağı bir kitap yazmak istedim. Aynı zamanda Avrupa’ya seyahat etmeyi hayal edenler ve aynı şeyi yaşamaya teşvik edilenler için de geçerli,”diyor Steves.

Kitap basılı ve sesli kitap olarak yayınlandı.