12/08/2020

Lefkada’ya karşı batı Yunanistan’ın egzotik plajı

ile admin

Paleros plajları arasında Vathiavali öne çıkıyor. Paleros’tan sadece on kilometre uzaklıktadır. Oraya ulaşmak için toprak yolu takip etmelisiniz. Ana yoldaki tabela Vafthyavali’den organize plaja ulaşmanız için faydalı olabilir.

Etoloakarnania’nın en güzel plajı olarak kabul edilen Pogonia of Paleros’a 10 dakika uzaklıkta yer almaktadır. Son yıllarda hakkında iyi şeyler söylenmeye ve giderek daha fazla izleyici çekmeye başladı.

Toprak bir yolu vardı, son yıllarda asfalta dönüştürüldü ve plaja erişimi büyük ölçüde iyileştirildi. Plajın tamamen turizme odaklı olduğunu belirtmekte fayda var. Sular mavi-yeşil renktedir ve egzotik bir plajı anımsatır. Güvenli bir liman yeri olduğu için kötü havalardan lüks tekneleriyle sığınan birçok denizci için bir cennettir.

Etoloakarnania’dan Vathiavali: Nasıl gidilir?
Vathiavali’yi Ai Giannis ve Varkos’tan sonra bulacaksınız, birkaç yıl öncesine kadar denizciler tarafından daha iyi biliniyordu. Turist tekneleri için sessiz bir mekandır. Son yıllarda, turkuaz suları ve güzel kumsalın ince çakılları, komşu Lefkada’nın birkaç plajıyla rekabet ederken, yüzmek isteyenleri giderek daha fazla cezbediyor.

Şimdi, yola çıkabilir ve turkuaz renkli suları ve ince çakıl taşları ile güzel plaja erişebilirsiniz. Ziyaretçiler, Vathiavali’de suya dalarken büyülenir ve bir dakika bile dışarı çıkmak istemezler.