12/08/2020

Konsol oyunlarının en iyi oyun aboneliğini nasıl seçmelisiniz? Sizin için araştırdık

ile admin

PS5 ve Xbox Series X hakkında konuşmak için henüz çok erken, ancak bu aynı zamanda, yaşamlarının sonuna yaklaşan mevcut nesil konsolların daha ucuz olduğu ve yüksek kaliteli oyunlarla dolu olduğu anlamına geliyor.

Her konsol, başlangıçta bir AAA oyununun yaklaşık dörtte biri fiyatına bir dizi avantaj sunan aylık abonelik hizmetleriyle desteklenir.

Bir Xbox, PlayStation veya Nintendo Switch’iniz olup olmadığına bağlı olarak, seçenekler (ve maliyetler) çılgınca değişebilir. Tam olarak hangisinin bu aylık ücretlere değdiğini açıklayalım.

Sony Playstation Plus

Açıklaması en kolay seçenekle başlayalım. Sony, konsolu için çok çeşitli hizmetler sunmuyor, ancak PlayStation Now şu anda oynamak için yaklaşık 300 PS4 oyunu (ve yüzlerce PS3 ve PS2 oyunu) içeren bir akış hizmeti sunuyor.

Microsoft Xbox Game Pass Ultimate

Xbox’ın mevcut konsoluna gelince, ister One, One S veya One X sahibi olun, birkaç abonelik seçeneği vardır, ancak bir seçenek diğerlerinin üzerinde durur. Maalesef – belki de tahmin edilebileceği gibi – en pahalısı.

Xbox Game Pass

Ücretsiz oyunlar, lansman gününde Microsoft’un kendi stüdyolarından oyunlara anında erişim ve hatta orijinal Red Dead Redemption gibi eski yıllardan bir dizi Xbox 360 oyunu.

Xbox Live Gold

Bu seçenek en çok PlayStation Plus’a benzer, çünkü herhangi bir çok oyunculu çevrimiçi oyunu oynamak için ona ihtiyacınız olacak. Sony’nin hizmeti gibi, Live Gold için ödeme yapmak her ay Games with Gold adlı birkaç ücretsiz oyunu içerir. Onları indirdikten ve aboneliğinizi çalışır durumda tuttuktan sonra, istediğiniz zaman oynayabilirsiniz.

Nintendo Switch Online

Switch’in ilk ortaya çıkmasından aylar sonra başlatılan, çevrimiçi olarak başkalarına karşı oynamanıza izin veren Nintendo’nun hizmeti de oldukça sıra dışı.

Birincisi, yılda sadece 20 dolar. İkincisi, ücretsiz oyun kütüphanesi (hala bir tane ile birlikte geliyor) ağırlıklı olarak bu noktada üniversiteye giden çoğu insandan daha eski oyunlardır. Switch Online, piyasaya sürüldüğünde 20 klasik NES oyunuyla geldi ve bu zamanla büyüdü ve SNES’in en büyük hitlerinin tartışmasız daha güçlü bir seçimiyle birleştirildi.