14/08/2020

Ege Bölgesi, tatil bölgeleri

ile admin

Akyaka

Akyaka Muğla’da bulunmaktadır. Oldukça güzel olan Akyaka mutlaka gezilmesi, görülmesi gereken yerlerden biridir. Akyaka Marmaris ile Muğla’nın ortasında bulunmaktadır. Akyaka oldukça sakine ve rahatlatıcı bir yer olması, rahatlamak ve kafa dinlemek için hatta motive olmak için bir çok insanın gezmek istediği tatil bölgelerinden biridir. Akyaka eski bir balıkçı kasabasıdır.

Ayvalık

Ayvalık Balıkesir şehrinde bulunmaktadır. Oldukça huzurlu bir yer olan Ayvalık, cıvıl cıvıl renklere sahip eski Rum evlerine sahiptir.

Ölüdeniz

Ölüdeniz Muğla’da bulunmaktadır. Sularının ve doğasının harikalığı nedeniyle bir çok insanın gittiği ve gitmek istediği bir yerdir. Oldukça yeşil olan bu yer doğa hayranlarının vazgeçilmezidir. Ölüdeniz’e gittiğinizde mutlaka Babadağ zirvesinden yapılan yamaç paraşütleri kulağınıza gelecektir. İster heyecanlı aktiviteler yapabilir ister sakin sularında zaman geçirebilirsiniz. Tarihi Likya Yolu’nda doğa yürüyüşün hemen hemen bir çok insana iyi geleceğinden eminim.

Çeşme

Çeşme, İzmir şehrinde bulunmaktadır. Çeşme bir çok güzel tatil noktalarına sahip olması, burayı sık sık tercih edilen bir yer haline getiriyor. İzmir’e gelenlerin çoğu mutlaka Çeşme’yi harika atmosferinden dolayı tercih ediyor ve görmek istiyorlar. Çeşme’de ki sakızlı dondurmasının ünü de bir çok kişi tarafından biliniyor.

Alaçatı

Alaçatı, İzmir şehrimize yaklaşık 45 dakika uzaklıktadır. Alaçatı gelenlerin hayranlık duyduğu harika taş evlerine ve çeşitli festivallere sahiptir. Sör yapanların da oldukça tercih ettiği Alaçatı, Osmanlı zamanında Rum ile Türk’lerin beraber yaşadığı bir yerdi.

Bodrum

Sadece ülkemizden değil dünyadan bir çok insanın hayranlık duyduğu Bodrum harika bir tatil yeridir. Dünyanın 7 harikasından biri olan Mausoleum Bodrum’da bulunuyor. Mausoleum, Karia Kraliçesinin kocasının anısını sonsuzlaştırmak için yaptırdığı bir anıt mezardır. Bodrum 3 büyük marinaya sahiptir; Milta, Palmerina ve Marin.

Göcek

Göcek, Muğla – Fethiye arasında bir yerdedir. Doğasıyla oldukça sevilen, cennetler gibi görülen kanyonlarıyla oldukça sevilen bir yer olan Göcek, sessizliği ve sakinliği ile insanları kendine çekmekte ve oldukça sevilmektedir.

Dalyan

Dalyan, Ege ve Akdeniz’in birleştiği noktada bulunmaktadır. Dalyan,  2008 yılında The Times tarafından Avrupa’nın en güzel açık alanı seçilmiştir. Caretta Caretta’ların evi olarak görülen Dalyan, şifalı geldiğine inanılan çamur banyolarına sahiptir.

Selimiye

Gündoğumunda ve gün batımında harika renklere sahiplik yapan Selimiye, Muğla ilinde bulunmaktadır. Türkiye’nin yat limanlarından Sığliman Koyu’da Selimiye’de bulunmaktadır. Doğa ile olan iç içeliğinden dolayısı da tercih edilen Selimiye insanların rahatlamak ve tatil için oldukça seyahat ettikleri yerlerden birisidir.